Salgskonsulent

Avdeling Bergen Søreide

Stilling: Salgskonsulent
Arbeidstid: Heltid
Sted: Bergen

Søknader vurderes fortløpende

Henvendelser kan rettes til avdelingsleder Geir Boge. Søknad og CV kan sendes snarest.

Søknadsfrist: 30.9.2019

Telefon: 474 60328
E-post: geir.boge@lassenteret.no

Har du erfaring fra oppsøkende salg til bedriftsmarkedet?

Ønsker du å jobbe for et selskap i sterk vekst?

Som Salgskonsulent vil du jobbe med salg og relasjonsbygging mot nye og eksisterende kunder i Bergen og Hordaland. Som Salgskonsulent er du ansvarlig for ditt eget salgsbudsjett og skal bidra til at bedriften totalt sett har en solid ordrereserve, og når sine omsetningsmål. Du er vår representant utad og ansvarlig for å utføre dine oppdrag på en effektiv og nøyaktig måte. Orden og god fremtreden, samt plettfri vandel er et krav. Salgskonsulent rapporterer til Avdelingsleder.

Viktigste arbeidsoppgaver vil være:

  • Salg av sikkerhetsløsninger (lås og beslag, dørtelefoner, adgangskontroll)
  • Oppsøkende salg og relasjonsbygging mot nye og eksisterende kunder
  • Utarbeide tilbud og oppfølging av disse
  • Aktivt salg av serviceavtaler (B2B, borettslag, ettermarked etter fullførte prosjekter)
  • Overvåke markedet, ha tett dialog med våre kunder og samarbeidspartnere og ha førstehåndskunnskap om hvilke løsninger vi kan tilby

Motivasjon, læringsvilje og interesse kan veie opp for manglende formell kompetanse.

Følgende kvalifikasjoner er ønskelige men ikke avgjørende

  • Erfaring fra å jobbe med oppsøkende salg
  • Arbeidserfaring fra sikkerhetsbransjen eller fra salg av løsninger B2B
  • Kan vise til dokumenterte salgsresultater
  • Generelt god data og nettverkskompetanse

Plettfri vandel og førerkort klasse B er et krav.

Du må kunne snakke og skrive flytende norsk.

For å lykkes i stillingen mener vi det er viktig at: Du må ha kommersiell innstilling, være salgs- og resultatorientert, og kunne arbeide med et langsiktig fokus. Du kan arbeide selvstendig, er kreativ og løsningsorientert. Du er ansvarsbevisst og har klare krav til egen kvalitet, er tillitsskapende og bevisst på å bidra til et godt arbeidsmiljø sammen med dine kollegaer. Du er fleksibel i forhold til forefallende arbeidsoppgaver og overholder tidsfrister. Du bidrar til at bedriften oppnår sine målsetninger, både kvantitative og kvalitative, og yter topp service, overfor våre kunder og samarbeidspartnere, så vel som egne kollegaer.

Vi tilbyr: Godt arbeidsmiljø og kompetente kollegaer. Konkurransedyktige betingelser, forsikring og pensjonsvilkår i henhold til bransjens standard, og relevant arbeidsutstyr.

Arbeidssted er ved vår avdeling Bergen, Søreide. Reiseaktivitet må påregnes.

Låssenteret er medlem i Foreningen Norske Låsesmeder og oppfyller alle kvalifikasjoner for mesterbrev. Vi er også autorisert TrioVing sikkerhetssenter, og kan tilby konsulentbistand, levering og montering av utstyr for offentlige bygg, bedrifter og boliger.

Norske Låsesmeder
Mesterbrev
nkom
startbank
startbank
startbank

Kristiansund

Nordmørsveien 71A, 6517 Kristiansund N

kristiansund@lassenteret.no
417 00 070

Molde

Fannestrandvegen 55, 6415 Molde

molde@lassenteret.no
417 00 060

Ålesund

Brusdalsvegen 169, 6011 Ålesund

alesund@lassenteret.no
417 00 050

Ulsteinvik

Storehølvegen 21, 6065 Ulsteinvik

ulsteinvik@lassenteret.no
417 00 040

Bergen Søreide

Ytrebygdsvegen 11, 5251 Søreidgrend

bergen@lassenteret.no
417 00 100

Haugesund

Raglamyrveien 11, 5536 Haugesund

haugesund@lassenteret.no
417 00 180

Marvik

Kvalebergveien 21, 4016 Stavanger

marvik@lassenteret.no
417 00 175

Stavanger

Forusbeen 80, 4033 Stavanger

stavanger@lassenteret.no
417 00 030

Sandnes

Brannstasjonveien 21, 4312 Sandnes

sandnes@lassenteret.no
417 00 170

Kristiansand

Vige Havnevei 6, 4633 Kristiansand

kristiansand@lassenteret.no
417 00 190

Arendal

Åsbieveien 8, 4848 Arendal

arendal@lassenteret.no
417 00 020

Kongsberg

Skolegata 2, 3611 Kongsberg

kongsberg@lassenteret.no
417 00 130

Oslo Kalbakken

Stålfjæra 9, 0975 Oslo

oslo@lassenteret.no
417 00 010

Oslo Tveita

Tvetenveien 164, 0671 Oslo

tveita@lassenteret.no
417 00 160

Follo

Haugenveien 25/27, 1400 Ski

follo@lassenteret.no
417 00 120

Fredrikstad

Trykkeriveien 6, 1653 Sellebakk

fredrikstad@lassenteret.no
417 00 140

Halden

Walkers gate 12, 1771 Halden

halden@lassenteret.no
417 00 150

Administrasjon

Ytrebygdsvegen 11, 5251 Søreidgrend